Články

Chromoterapie aneb dekou proti rýmě 2019-05-28T22:13:34+00:00

Chromoterapie aneb dekou proti rýmě
Eva Joachimová

Počátkem prázdnin náš mlýn, kde bydlíme, ožil dětským smíchem, ale i pláčem – dvouměsíční Matylda přijela s rýmou a ucpaným nosem. Dětský kočárek tak hned vylepšila jasně žlutá veselá deka a po dvou dnech Matylda zářila zdravím. 

Nejedná se o vtip, ale o velmi svébytnou a preferovanou metodu klasické čínské medicíny. Podle ní lze všechno na světě rozdělit do pěti prvků a pomocí pěti zákonů můžeme nenásilnou formou dosáhnout úpravy v případě nedostatku nebo nadbytku jednotlivých prvků.

Zabalení do barevné, a v případě Matyldy i měkoučké žluté deky, přineslo okamžitou úpravu poměrů v organismu miminka.

Na rýmu i renomé

Barvy ale nemusíme používat jen jako „lék“ proti rýmě. Můžeme si jimi vylepšovat renomé při zkouškách, zasadit se o rychlejší nebo naopak pomalejší snědení oběda nebo o romantickou atmosféru v ložnici. Prostě a jednoduše – barvy dokážou proměnit každou oblast našeho života a je na nás, abychom tyto proměny vědomě řídili.

Povídání nejen o barvách, ale také o jejich praktickém a co nejúčinnějším využití je jednou z mnoha kapitol v nové knize Evy Joachimové Za poznáním prostoru aneb obleč se do svého domu, kterou najdete ZDE.