Články

Mapa = otevři se štěstí osudu 2019-10-15T23:58:05+00:00

Mapa = otevři se štěstí osudu
Magda Peštuková

Mapy a glóby jsou oblíbená dekorace, která se hodí téměř k jakémukoli stylu interiéru. Jde o velice účinný a efektivní symbol, který má mnoho rovin působení. Dáváme jím najevo například toto:

1. Otevírám se bohatství a hojnosti ze všech koutů světa (kruh=otevření)
2. rád/a a hojně cestuji
3. s lehkostí vstřebávám učení a nové informace.

***
Pokud se zaměříme na bod první, pak mapa či glóbus pomáhá zbavit se přesvědčení, že finance k vám mohou proudit pouze z jednoho zdroje. Jestliže se přestanete upínat jenom jedním směrem, pak uvidíte obrovskou spoustu příležitostí. A nemusí to být pouze otázka výdělku. Může se jednat o více příležitostí dostávat dárky, sponzorské dary, granty a podobně. Pokud se mapa maluje jako kruh, znamená OTEVŘI SE. Pokud jako elipsa, znamená PŘIJÍMEJ, HARMONIZUJ (50%yang, 50%yin).
***
Ve druhém bodě jsem zmínila cestování. Dobře umístěná mapa světa je významným pomocníkem. Člověk má mnohem větší chuť a více příležitostí cestovat, poznávat a učit se nové věci, ochutnávat nová jídla a seznamovat se s novými kulturami a pestrostí života na planetě. Použít můžete jak mapu světa, tak mapu své oblíbené destinace nebo země, kam se chcete podívat…***
***
Do třetice, mapy a zejména pak glóby, působí pozitivně na učení a vstřebávání nových informací. Jsou vhodné pro školáky a také pro všechny, kdo potřebují být stále v obraze, vstřebávat nové poznatky ze světa a získávat nové vědomosti. Pro tenhle účel se hodí umístit glóbus na pracovní stůl nebo do jeho blízkosti. Menší, skleněný glóbus bude podporovat bystrost úsudku a racionální třídění informací.
***

***

Slaďte dekorace se svým interiérem

Pokud vybíráte mapu do interiéru, je k dispozici široká barevná škála. Vždycky je možné najít takovou barevnou paletu, která k vašemu prostoru bude ladit. Není podmínkou, že mapa musí být modrá s barevnými kontinenty, jak ji známe ze školy.
***

***

Mapy lze zobrazit v mnoha variantách. Na tapetách, na polštářích, na stínítku od lampy…***

***

V dětských pokojích mohou mapy i vyučovat.***

***

Velice působivé jsou kombinace moderního interiéru s historickou mapou. Mapy dobře podtrhují také vintage styl, ať už jsou historické nebo nové.
***

***

Mapa je skvělým pomocníkem, potřebujete-li vytvořit v interiéru koloniální styl.

***

***

Stejnou dekorativní funkci plní i glóby. Každý z nás jej asi měl jako dítě školou povinné a stejně tak glóby najdeme třeba na každém zámku. Glóby v interiéru působí stejně pozitivně jako mapy. Otevírají cestu štěstí osudu, rádcům a pomocníkům, protekci, a člověk si častěji dovolí říci o pomoc.

Glóby jsou vhodným doplňkem pracoven, vstupních hal i obývacích pokojů.

Ať už tedy chcete cestovat, učit se anebo jen najít vhodný doplněk, je mapa či glóbus velmi příjemnou dekorací a nositelem pozitivní atmosféry v interiéru.
***

***

A nač se můžete těšit příště? Na plachetnice, které spojují jak vodu, tak vítr a hlavně – vozí člověka. Tedy dokonalé vyjádření Feng Ren Shui.

Předchozí článek o symbolech najdete ZDE.

Zdroj obrázků: Pinterest.com