Články

Podstata ženy a muže z pohledu staré Číny vol. 2 2019-10-16T15:05:24+00:00

Podstata ženy a muže z pohledu staré Číny – Vol. 2
Eva Joachimová

Tentokrát se podíváme na principy naší podstaty, na mimořádně důležitou oblast naší existence. Pokud totiž neznáme základní principy (čehokoli, na co si jen vzpomenete), můžeme se dopustit přehmatů s někdy až fatálními následky.

Nebudeme-li se třeba držet principů statiky při stavbě, může nám jednoho krásného dne domeček spadnout na hlavu. A aby se nám nesesypaly na hlavu problémy, které vycházejí z naší podstaty, je potřeba s nimi rozhodně počítat. Teď se jim trošku podíváme na zoubek.

S čím jdeme na svět

Západ ani Východ nepředpokládá, že na svět přicházíme jako zcela nepopsaná kniha. Západ hovoří o určení genotypu, vlastnostech společných pro určitou skupinu (barva pleti…) a fenotypu, vlastnostech konkrétního člověka daných geny získanými od rodičů. I Východ sleduje řadu předurčení. Jako genotyp bychom mohli označit podstatu člověka, muže a ženy, a to hned ze tří zcela odlišných stanovisek (JANGU, JINJANGU, JINU).

4 + 1

Své vlivy do jednoho každého z nás (jako do unikátní osobnosti, fenotypu) vkládá:

  • místo narození (v případě střední Evropy je to Země, jako prvek středu, stejně tak ale můžeme uvažovat o poloze krajiny – Morava = východ = prvek Dřevo, střed či kraj města apod.),
  • čas narození (Čas podle východních představ se prezentuje ve dvou podobách – jako astrotyp, který určuje životní mantinely, potencialitu – možnosti člověka a jeho životní cestu a horoskop, který dává nahlédnout do budoucnosti člověka)
  • dva rodiče (Astrotypy rodičů, YUAN QI).
  • zvláštní tajná ingredience (jde o LIANG – dar, moc). Zatímco předchozí ukazatelé jsou vypočitatelní, pátý LIANG nám dopřává kousek neurčitosti, možnost se svobodně – a třeba nečekaně – rozhodnout.

Podrobnější informace můžete najít také ve II. knize edice Cesta Bílého Jeřába.

Předchozí článek můžete najít ZDE.