Články

Květen 2020 2020-05-11T13:24:08+00:00

Květen 2020
Eva Joachimová

Počátek května by nám měl vynahradit všechna příkoří počasí a nabídnout nám teplo snad i na koupání. Po pár dnech ale dostojí své pověsti zmrzlí bratři a na přelomu první a druhé dekády nám nadělí opravdovou zzzzzimu. Pak by se situace mohla otočit a počasí se bude snažit nás navnadit na teploty o něco málo slušnější. Otázkou je, zdali to bude napučeným stromům ještě co platné. 

Po 20. by mohl opět zesílit vítr. Takže od počasí moc velkou podporu čekat nemůžeme. To v naší nelehké situaci moc vítané není a zmatky kolem koronaviru ve všech oblastech nám rozhodně nepřidají. Přitom si musíme uvědomit, že veselá mysl půl zdraví.

Pokud pociťujete strach a situace je pro vás tíživá, sáhněte po levandulovém oleji. Naneste jej na spánky, nebo na kořen nosu mezi obočím, máznutí pod nos bude aktivovat revitalizační akupunkturní bod GV26 . Výraznějšího účinku dosáhnete tak, že na kus vlhké látky olej nakapete, smotáte a vložíte na noc pod lůžko. Uvolňující se vůni budete moci inhalovat po celou dobu spánku. Levandule dokáže zklidnit emoce, zejména strach (třeba z návštěvy zubaře) a umožní vám relaxovat.
*
Jestliže trpíte stavy úzkosti, emocionální paniky a deprese, můžete sáhnout po dalším osvědčeném éterickém oleji pod názvem vetiver. Pomůže vám snadněji usnout, uklidnit se a zkoncentrovat se na důležité.
*
Ať už vyberete ten či onen éterický olej, přeji vám co možná nejvoňavější jaro.